قیمت لمینت دندان+تعرفه انواع پروتز دندان در سال جاری

درباره لمینت دندان و قیمت آن

درباره لمینت دندان و قیمت آن✔ + تعرفه انواع پروتز دندان در سال جاری✔

امروز و در این مقاله جزئیات و کلیات همه آنچه که می خواهید درباره لمینت دندان و قیمت لمینیت و انواع پروتز دندان بدانید را به طور کامل و تصویری شرح دادیم.

امروزه داشتن یک لبخند زیبا و دندان‌های درخشان از مهم‌ترین فاکتورهای تأثیرگذار در زیبایی افراد است. انجام لمینت دندان، به شما کمک می‌کند تا دندان‌هایی سفید و درخشان و براق داشته باشید و دیگر هنگام لبخند زدن نگران عیب و ایرادهای دندان خود نباشید. لمینیت زیبایی لبخند شما را چند برابر می‌کند.

1) لمینت دندان چیست؟

در واقع لمینت یک‌ لایه نازک و تقریباً هم رنگ دندان است که قرارگرفتن آن بر دندان شما موجب بهبود رنگ، فرم و فاصله آنها می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم درباره قیمت لمینت دندان و عوامل تأثیرگذار بر قیمت آن را باهم بررسی کنیم.

 

درباره لمینت دندان

برای لمینت دندان لازم است بخشی از دندان ها تراش داده شود و قالب گیری انجام گردد .
پس از آماده شدن لمینت ها ابتدا لازم است که دندان ها به وسیله ماده به نام اسید اچ شسته شده و آغشته شوند تا آماده اتصال به لمینت دندان گردند .

لمینیت پوششی از جنس سرامیک است که استحکام کافی را دارد و رنگ و شکلی مانند دندان ها را دارد. در نهایت این پوشش توسط چسب مخصوصی به دندان های شما متصل می گردد.
برای اینکه لمینت دندان به بهترین شکل ممکن برای دندان های شما انجام شود می توانید به کلینیک دندانپزشکی گلزار مراجعه نمایید.

 

# قیمت دندانپزشکی در تهران

قیمت لمینت دندان

2) قیمت لمینت دندان در سال جدید

لمینیت دندان یکی از متدهای چندگانه روکش و کامپوزیت کردن دندان است. اما احتمالا به دلیل راحتی روش عملکرد و مقاومت بالای جنس سرامیکی آن از مهمهترین روش های روکش کردن دندان است که اتفاقا در ایران بیشترین مورد استقبال را به خود اختصاص داده است. انواع روش های کامپوزیت و روکش کردن دندان در جدول زیر نشان داده شده ان. این جدول مربوط به سال 1401 می باشد و قیمت لمینیت دندان در آن نیز مشخص شده است.

پروتز میانگین نرخ تعرفه مصوب به تومان
قیمت پروتز ثابت PFM هر واحد دندان پایه 2.500.000
قیمت پروتز ثابت PFM هر واحد پونتیک 2.000.000
قیمت پست و کور ریختگی 1.200.000
قیمت روکش تمام پرسلن و یا زیرکونیوم 3.000.000
قیمت لمینت سرامیکی 3.500.000
قیمت چسباندن روکشهای قدیمی 400.000
قیمت خارج کردن روکشهای قدیمی 400.000
قیمت جدا کردن روکش های بهم چسبیده 400.000
قیمت نایت گارد سخت 3.200.000
قیمت نایت گارد نرم 1.000.000
قیمت چسباندن بریج قدیمی 400.000
قیمت پروتز پارسیل آکریلی ( فلیپر ) 900.000
قیمت پروتز پارسیل بیس فلزی هر فک 6.000.000
قیمت پروتز کامل هر فک 5.000.000
قیمت خارج کردن پست و کور ریختگی 800.000

در سال میانگین هزینه انجام لمینت دندان برای بیماران حدود 2.500.000 تا 4.500.000 (3.500.000تومان) به‌ازای هر واحد است. اما این قیمت بر اساس اینکه کیفیت انجام کار چگونه است و یا مواد اولیه مصرفی دندان‌پزشک و نحوه کار او متفاوت است. هرچه مهارت و تجربه دندان‌پزشک بالاتر باشد، هزینه‌ها می‌تواند بالاتر در نظر گرفته شود.

اما در ارزانترین دندانپزشکی تهران، تمامی قیمت ها حداقل 10 تا 20 درصد ارزانتر از هر جای دیگری در نظر گرفته شده اند. یعنی قیمت خوب لمینت دندان در سال 1401 در این کلینیک تقریبا 3.000.000تومان برای هر واحد دندان در نظر گرفته شده است. در جدول زیر بهترین نرخ لمینت دندان و سایر روش های کامپوزیتی را می توانید مشاهده نمایید.

پروتز تخفیف قیمت دندانپزشکی (10الی20%)
قیمت پروتز ثابت PFM هر واحد دندان پایه از 2.000.000
قیمت پروتز ثابت PFM هر واحد پونتیک از 1.500.000
قیمت پست و کور ریختگی از 1.000.000
قیمت روکش تمام پرسلن و یا زیرکونیوم از 2.700.000
قیمت لمینت سرامیکی از 3.000.000
قیمت چسباندن روکشهای قدیمی از 300.000
قیمت خارج کردن روکشهای قدیمی از 300.000
قیمت جدا کردن روکش های بهم چسبیده از 300.000
قیمت نایت گارد سخت از 2.700.000
قیمت نایت گارد نرم از 900.000
قیمت چسباندن بریج قدیمی از 300.000
قیمت پروتز پارسیل آکریلی ( فلیپر ) از 800.000
قیمت پروتز پارسیل بیس فلزی هر فک از 5.200.000
قیمت پروتز کامل هر فک از 4.500.000
قیمت خارج کردن پست و کور ریختگی از 300.000

شما می توانید برای لمینت دندان خود از طرق ارتباطی زیر با ما تماس حاصل فرمایید یا به صورت آنلاین وقت دکتر رزرو کنید.

*لطفا توجه نمایید که هزینه ویزیت متخصصان کلینیک ما رایگان است*

با ما هرگز نگران هزینه ها و قیمت های دندانپزشکی نخواهید داشت!

تلفن: 02122971394
موبایل: 09022971394
تعیین وقت آنلاین: www.dentalprice.ir

  • عوامل مؤثر در قیمت لمینت دندان

زمانی که می‌خواهیم دندان‌های خود را لمینیت کنیم، عوامل و فاکتورهای زیادی قیمت نهایی را تغییر خواهند داد. قیمت لمینت باتوجه‌به تعداد دندان‌هایی که به لمینیت نیاز دارند، وضعیت کلی دندان قبل از شروع کار، کیفیت و متریال اولیه روکش لمینت و ضخامت آن، ضمانت و ماندگاری لمینت و عملکرد مناسب لابراتوار تغییر می‌کند.

ولی اگر بخواهیم مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل نوسان قیمت در لمینیت دندان را مطرح کنیم، این موضوع بستگی به نوع ونیر انتخابی و متخصصی که قرار است کار شما را پیش ببرد دارد. به‌عبارت‌دیگر هرچه دندان‌پزشک طبیعی‌تر و تمیزتر کار خود را پیش ببرد، طبیعتاً قیمت کامپوزیت دندان شما بالاتر خواهد بود.

شما می‌توانید برای لمینت دندان به دندان‌پزشک عمومی هم مراجعه کنید، تا هزینه‌هایتان ارزان‌تر تمام شوند؛ اما اگر انتخاب شما قیمت پایین‌تر است، دیگر نباید انتظار کیفیتی کاری که یک متخصص برای شما انجام می‌دهد را از دندان‌پزشک عمومی داشته باشید.

از دیگر فاکتورهای تأثیرگذار در نوسان قیمت لمینت می‌توان به نوسانات ارزی، تحریم‌ها و اوضاع نابسامان اقتصادی اشاره کرد. عوامل ذکر شده شاید از نظر شما ربطی به لمینت نداشته باشد، اما منجر به هزینه‌های فراوانی برای کلینیک و لابراتوار خواهد شد.

درصد فراوانی از هزینه پرداختی شما در نهایت صرف لابراتوار و مواد اولیه می‌شود و مابقی به کلینیک و متخصص می‌رسد. به‌عنوان‌مثال اگر تا چهار سال پیش بیمار می‌توانست با پرداخت 3 میلیون تومان 3 دندان خود را با بهترین کیفیت لمینت کند، امروزه متأسفانه این مبلغ برای لمینیت یک دندان باکیفیت متوسط و خوب کافی خواهد بود.

  • قیمت لمینت موقت

لمینیت دندان گاهی به‌صورت موقتی هم انجام می‌شود. پروسه لمینیت دندان نیاز به دست‌کم 2 تا 3 جلسه مراجعه به مطب دندان‌پزشک دارد. بین این جلسات فاصله یک تا سه‌هفته‌ای قرار دارد و در جلسه اول متخصص دندان شما را بررسی کرده و پس از آن بخشی از مینای دندان بیمار را تراشیده و ماده‌ای را جهت قالب‌گیری بر روی دندان فرد قرار می‌دهد.

لابراتوار بر اساس آن قالب اقدام به ساخت لمینیت دندان برای بیمار می‌کند. هزینه ساخت لمینت موقت با دیگر هزینه‌های محاسبه نمی‌شود و کاملاً جدا است. بیمار باید علاوه بر پرداخت هزینه لمینت دائمی خود، چیزی حدود یک میلیون تومان برای لمینت موقت پرداخت کند.

  • قیمت لمینت دندان دائمی

پس از آنکه لابراتوار از قالب دندان شما لمینیت دائمی ساخت، پزشک در جلسات بعدی آن را با رعایت نکات پزشکی بر روی دندان شما قرار می‌دهد. قیمت لمینیت دندان دائمی تقریباً حدود چهار میلیون تومان برای هر واحد دندان است.

بهترین قیمت لمینت دندان
بهترین و ارزانترین قیمت لمینت دندان

 

  • مقایسه قیمت لمینت متحرک با دیگر مدل‌ها

لمینیت متحرک نوعی دیگر از مدل لمینیت دندان است که به دلیل قیمت مناسب خود مقایسه با سایر انواع به‌تازگی مورد استقبال بیماران قرار گرفته است. این لمینت نیز برای برطرف‌کردن عیوب و مشکلات بر روی قوس فک قرار گرفته و لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان می‌آورد. لمینیت متحرک در حقیقت نوعی قالب دندانی با رنگ طبیعی دندان است که به اسنپ اسمایل نیز معروف است. نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که این لمینیت‌ها معمولاً کیفیت جالبی ندارند و درصورتی‌که باکیفیت بالایی تولید شوند، قیمت بالایی خواهند داشت.

  • پرداخت قسطی لمینت دندان

اغلب کلینیک‌های دندان‌پزشکی معتبر امروزه برای اینکه شما عزیزان بتوانید راحت‌تر کارهای زیبایی دندان خود را انجام دهید، هزینه‌ها را به‌صورت اقساطی قرار داده‌اند. شیوه این قسط‌بندی به این صورت است که در ابتدای جلسه اول در حدود 60 تا 70 درصد مبلغ کل از بیمار گرفته شده و پس از آن مابقی هزینه برای بیمار قسط‌بندی می‌شود.

  • 3) سؤالات رایج در رابطه‌ با لمینت دندان

لمینیت کردن دندان با درد همراه است؟

خیر؛ به کمک مواد بی‌حسی درجه یک این کار بسیار راحت و بدون درد انجام می‌گیرد.

  • بهترین لمینت برای دندان را چگونه انتخاب کنیم؟

توصیه می‌کنیم برای این موضوع اجازه دهید تا پزشک متخصص شما بر اساس نیاز دندان و بودجه شما تصمیم بگیرد.

  • آیا می‌توان بخشی از هزینه‌ای لمینت دندان را از طریق بیمه تأمین اجتماعی دریافت کرد؟

خیر؛ باید گفت هیچ نوع عمل و کار زیبایی در بیمه تأمین اجتماعی پوشش داده نمی‌شود و کلیه هزینه‌ها را باید خودتان پرداخت کنید. اما در بعضی از مجموعه‌ها این کار به همراه تخفیفات به خصوصی انجام می‌شود و شما می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید.

  • تفاوت قیمت کامپوزیت با لمینت در چیست؟

ونیر کامپوزیت معمولاً قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به لمینت دارد و در برخی کلینیک‌ها حتی به نصف قیمت لمینت هم می‌رسد. اما گاهی بر اساس انتخاب یک ونیر بسیار باکیفیت در کامپوزیت، قیمت این دو کار زیبایی باهم تفاوتی نخواهد داشت.

قیمت لمینیت دندان در میدان هروی

دندانپزشکی هروی دندانپزشکی در میدان هروی

# قیمت لمینت دندان

# قیمت هر واحد لمینت دندان

# لمینت دندان قیمت

# تعرفه لمینت دندان

# قیمت لمینت دندان ثابت

# لمینت دندان تهران

# قیمت پروتز دندان